Główna Księgowa

Undisclosed Salary Permanent

Warszawa

Poszukujemy kandydatek/ów na główną Księgową dla naszego klienta: spółki z branży produkcji opakowań (zlokalizowanej w okolicy Otwocka k. Warszawy).

Spółka planuje szybki wzrost produkcji, sprzedaży i inwestycji w najbliższych 3-5 latach.

Obecne roczne obroty spółki zawierają się w przedziale 100-150 mln PLN, zatrudnienie w przedziale 100-150 pracowników, jedna lokalizacja.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości Spółki produkcyjnej zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz procedurami wewnętrznymi;
  • Comiesięczne zamknięcia ksiąg rachunkowych, sporządzanie sprawozdań finansowych;
  • Prowadzenie bieżącej analizy i weryfikacja zapisów kont księgowych zapewniając ich prawidłowość;
  • Nadzór merytoryczny i formalny nad prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów oraz systemem kontroli wewnętrznej;
  • Współpraca z organami i doradcami podatkowymi, audytorami oraz instytucjami finansowymi;
  • Sporządzanie deklaracje CIT, VAT i pozostałych;
  • Sporządzanie sprawozdania do GUS i innych instytucji zgodnie z obowiązującym prawem;
  • Nadzór nad naliczaniem płac, rozliczenia z ZUS i odpowiednimi organami podatkowymi;
  • Realizacja przelewów bankowych (we współpracy z Zarządem Spółki);
  • Przygotowanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz innych instytucji zewnętrznych;
  • Zarządzanie Działem Księgowości (obecnie jedna osoba, w miarę potrzeb zatrudnienie kolejnych);
  • Zapoznanie się i praca w obecnym systemie księgowym;
  • Udział we wdrażaniu nowego systemu ERP, w tym przygotowaniu wymagań funkcjonalnych uwzględniających usprawnienia procesów gospodarczych, wyborze systemu i dostawcy, aktywny udział we wdrożeniu;
  • Ścisła współpraca z Zarządem spółki oraz Kontrolerem Finansowym;
  • Różne analizy ad hoc i inne zadania zlecone przez Zarząd spółki.

Profil kandydata

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego w spółce produkcyjnej z podobnym do powyższego zakresem obowiązków;
  • Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz aktualnych przepisów podatkowych i innych właściwych dla stanowiska;
  • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP, mile widziane doświadczenie we wdrożeniu systemu;
  • Zaangażowanie, terminowość, dokładność;
  • Gotowość do aktywnego udziału w szybkim rozwoju Spółki i towarzyszącym temu zmianom;
  • Wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse i rachunkowość lub pokrewne);
  • Mile widziane dodatkowe kwalifikacje, kursy i szkolenia w zakresie księgowości, podatków, itp.;
  • Mile widziana znajomość j. ang.;
  • Mile widziane doświadczenie w obszarze konsolidacji sprawozdań finansowych (nie jest wymagane w początkowym okresie).

Oferujemy

  • Do wyboru wynagrodzenie w formie UoP lub B2B;
  • Pierwszą umowę na czas określony (3 lub 6 miesięcy), kolejną na czas nieokreślony;
  • Pracę w siedzibie spółki, wyjątkowo możliwość pracy zdalnej;
  • Możliwość bliskiej współpracy z Dyrektorem Finansowym (bezpośredni przełożony); Prezesem Zarządu oraz Kontrolerem Finansowym;
  • Udział w ciekawych projektach, w tym m.in. wdrożeniu nowego systemu klasy ERP;
  • Długoterminową perspektywę pracy i rozwoju w szybko rosnącej organizacji.

Permanent

Undisclosed Salary

Lokalizacja

Warszawa

Aplikuj nawet jeśli nie jesteś przekonany do oferty - mamy mnóstwo rekrutacji niejawnych

Proces rekrutacji

Rozmowa telefoniczna
Spotkanie F2F
Final interview

Skontaktuj się z naszym ekspertem rekrutacji

Monika Sowa monika.sowa@1dea.pl 601363047